Mieszalniki do zastosowań higienicznych

Mieszalniki i mieszadła Euromixers ze stali nierdzewnej do zastosowań higienicznych zaprojektowano w odpowiedzi na zapotrzebowanie przemysłu spożywczego i napojów, przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.
Oferują one w standardzie wysoce higieniczną konstrukcję. Do zastosowań specjalnych można dostosować konstrukcję do określonych wymagań higienicznych i mieszania.

Firma Euromixers jest członkiem Europejskiej Grupy Inżynierii
i Projektowania Higienicznego
EHEDG, European Hygienic Engineering & Design Group.
MIESZALNIK DO ZASTOSOWAŃ HIGIENICZNYCH

Mieszalniki do zastosowań higienicznych

Są to małe, przenośne mieszalniki, które można mocować na zbiorniku za pomocą zacisku lub płytki kubkowej lub umieszczać bezpośrednio na zbiorniku za pomocą standardowego kołnierza trójzaciskowego, aby ułatwić wyjmowanie mieszalnika do czyszczenia lub przeniesienia w inne miejsce. Standardowe mieszalniki mają konstrukcję ze stali nierdzewnej z elastomerami zatwierdzonymi przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (FDA) nadającymi się do kontaktu z żywnością oraz do zastosowania w farmacji i w sterylnie czystych pomieszczeniach. Dostępne są opcje z uszczelnieniami mechanicznymi lub wymiennymi napędami o konstrukcji zatwierdzonej przez EHEDG, które umożliwiają pozostawienie wału mieszadła i wirnika w zbiorniku w celu ułatwienia sterylizacji w autoklawie.

Mieszalniki z przenośnym stojakiem

Przenośne mieszalniki Euromixers ze stali nierdzewnej zostały zaprojektowane z myślą o łatwości użycia w przemyśle farmaceutycznym, w sterylnie czystych pomieszczeniach. Obudowa mieszalnika, silnik i przenośne stojaki są wykonane ze stali nierdzewnej. W ofercie są elektroniczne napędy o regulowanej prędkości obrotowej z cyfrowym wyświetlaczem obrotów lub częstotliwości, zamontowanym na drzwiach panelu sterowania, by zapewnić powtarzalność procesu mieszania.

HIGIENICZNE MIESZADŁO DO ZBIORNIKA

Nie są wymagane żadne narzędzia – wał mieszalnika można montować i demontować bez użycia narzędzi za pomocą specjalnie zaprojektowanego uchwytu z napędem dodatnim. Urządzenie wyposażone jest w przełączniki blokujące, aby uniemożliwić uruchomienie mieszalnika przed instalacją osłon i prawidłowym ustawieniem mieszalnika nad naczyniem. Aby spełnić konkretne potrzeby klientów w ofercie mamy indywidualnie opracowane konstrukcje.

Higieniczne stacje mieszania

Higieniczne stacje mieszania skonstruowane na indywidualne zamówienie oferują optymalną wydajność dzięki podnoszeniu / opuszczaniu obsługiwanemu przyciskiem oraz integracji z systemami sterowania stosowanymi w miejscu instalacji.

Napęd mieszalnika na zdjęciu to napęd niskoobrotowy z silnikiem ze stali nierdzewnej i przekładnią zębatą wypełnioną smarem NSF (klasa H1) dopuszczonym do stosowania w przemyśle spożywczym. Aby wyeliminować ryzyko wycieku oleju zanieczyszczającego produkt, obudowa mieszalnika zawiera „suchą studnię” z opcją montażu oprzyrządowania do monitorowania potencjalnego wycieku.

Instalacja obejmuje platformę ważącą i uruchamiany elektrycznie siłownik do podnoszenia i opuszczania mieszalnika, które można wyregulować w celu dostosowania do zbiorników o różnej wysokości.

HIGIENICZNA STACJA MIESZANIA
HIGIENICZNA STACJA MIESZANIA

Uwagi – mieszalniki sfotografowane podczas testu przed zainstalowaniem w obszarze produkcyjnym.

PRZENOŚNY STOJAK Z MIESZALNIKEM

Zapytania / zamówienia

Zachęcamy do skontaktowania się z naszym technicznym zespołem sprzedaży, który chętnie udzieli porady i pomocy.

info@minvent.pl

Tel: 0048 (0) 60 276 13 88

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Start typing and press Enter to search