Miksery statyczne

Miksery statyczne i wymienniki ciepła wykorzystywane są w wielu zastosowaniach, m.in. do mieszania, wymiany ciepła i rozpraszania lub rozrabiania substancji. Dzięki unikalnym innowacjom nasze produkty są szczególnie przydatne w procesach higienicznych, w których wymagane jest stosowanie systemów CIP (czyszczenie na miejscu), a także w procesach realizowanych w różnych temperaturach i przy różnych poziomach lepkości.

Zastosowania

  • Substancje chemiczne: chemikalia rolnicze, farby, zawiesiny.
  • Polimery – poliestry, nylony, etyleny, silikony, kleje, uszczelniacze.
  • Artykuły spożywcze i napoje – sosy, czekolady, produkty mleczne, dressingi do sałatek, syropy.
  • Energia – produkty ropopochodne, olej opalowy.
  • Przemysł papierniczy – mydła Kraft, ług czarny, oleje.
  • Produkty stosowane przy uzdatnianiu wody.

Miksery statyczne – dostępne od ręki

Najbardziej popularne modele mieszalników statycznych wykonanych ze stali nierdzewnej lub polipropylenu dostępne są prosto z magazynu. Zapewniamy krótki termin dostawy.

MIESZALNIK / MIKSER STATYCZNY

Zasada funkcjonowania

Przepływ w mieszalniku jest przekształcany na dwa oddzielne strumienie. Optymalizacja kształtu wywołuje równy przepływ promieniowy i osiowy. Spirala wprowadza ciecz w rotacje, co powoduje jej przepływ od zewnątrz do środka i z powrotem. Powstająca różnica prędkości sprawia, że ciecze się „przecinają”.

CZŁONY MIESZALNIKA STATYCZNEGO

Po jednej rotacji na członie elementu mieszającego następuje druga zmiana kierunku, jednocześnie dochodzi do odwrócenia poprzedniej rotacji. Wraz ze wzrostem liczby strumieni lub warstw zmniejsza się grubość warstwy. Już po 20 obrotach w statycznym mieszalniku o średnicy 50 mm następuje mieszanie na poziomie cząsteczkowym. Dwadzieścia zmian kierunku przepływu cieczy tworzy 220 oddzielnych warstw, każda o grubości 0,05 mikrona.

Miksery statyczne i wymienniki ciepła – projekty na zamówienie

PROJEKT MIKSERA STATYCZNEGO NA ZAMÓWIENIE W PROGRAMIE CAD

W przypadku specyficznych wymogów technologicznych nasza firma, wykorzystując techniki CAD, może zaprojektować i wykonać na konkretne zamówienie indywidualnie dostosowane mieszalniki statyczne i wymienniki ciepła.

Wszystkie nasze produkty projektowane są z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych systemów modelowania CAD 3D przez doświadczony personel i projektantów specjalizujących się w systemach CAD.

Wymienniki ciepła

Zaawansowana technologia połączenia między przewodem procesowym i członami w mieszalnikach Euromixers-Primix powoduje, że prędkość wymiany ciepła równa jest tej, jaka zapewnia główny materiał przewodu technologicznego i członów mieszalnika. Każdy spiralnie ukształtowany człon mieszalnika działa jako dodatkowa powierzchnia wymiany ciepła, co zapewnia wzrost sprawności wymiany o 20–100% w porównaniu do konwencjonalnych wymienników ciepła.

Niezawodność i skuteczność

W porównaniu z innymi typami wymienników ciepła wymienniki ciepła Euromixers-Primix w formie mieszalników statycznych dają znaczne korzyści, zmniejszając różnice temperatury w polu przekroju poprzecznego przewodu technologicznego, dzięki czemu uzyskuje się jednolita jakość produktu oraz większa możliwość wykorzystania urządzenia w procesach wymiany ciepła, gdzie stosowane są nośniki o wyższej lepkości.

Wymiennik ciepła

Wysoka niezawodność funkcjonalna mieszalników / mikserów statycznych i wymienników ciepła okazała się bezcenna w wielu istotnych zastosowaniach w przemysłach takich jak: chemicznym, petrochemicznym, farmaceutycznym i spożywczym.

WYMIENNIK CIEPŁA
STATYCZNY MIESZALNIK LINIOWY
MIESZALNIK NIERUCHOMY
SYSTEM WYKORZYSTUJĄCY MIESZALNIK STATYCZNY
MIESZALNIK STATYCZNY NA ZAMÓWIENIE

Pytania / Zamówienia

Prosimy o kontakt z naszym personelem handlowym i technicznym,
który z przyjemnością udzieli Państwu wsparcia.

info@minvent.pl

Tel: 0048 (0) 60 276 13 88

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Start typing and press Enter to search