Stacje mieszania cieczy w paletopojemnikach i beczkach

Stacje mieszania do paletopojemników

Stacje mieszania do paletopojemników z tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej.
Paletopojemniki są opłacalnym rozwiązaniem zapewniającym stałą jakość mieszania produktu w miejscu jego użycia. Prowadnice pozwalają ustawić mieszalnik względem paletopojemnika. Mieszalnik podnosi się i opuszcza do paletopojemnika za pomocą elektrycznego siłownika sterowanego przyciskiem. Stacje mieszania cieczy w paletopojemnikach są oferowane w komplecie z panelem sterowania i blokadami bezpieczeństwa.

Aby spełnić określone wymagania w miejscu eksploatacji, standardowe stacje mieszania do paletopojemników można zintegrować z systemami w miejscu instalacji, w tym z pompami, zaworami, urządzeniami do ważenia i pomiaru oraz urządzeniami sterującymi.

Pokazaną obok stację mieszania umieszczono na platformie, aby umożliwić zainstalowanie pomp i zaworów pod platformą w celu ułatwienia konserwacji. Mieszalnik podnosi się i opuszcza za pomocą siłownika elektrycznego za przyciśnięciem przycisku.

Stacje mieszania do użytku w obszarach niebezpiecznych (certyfikat ATEX) mogą być wyposażone w silnik elektryczny lub pneumatyczny oraz ręczną wciągarkę do podnoszenia i opuszczania mieszalnika. Instalacja pokazana na zdjęciu obok obejmuje również dostarczone przez klienta urządzenia do odprowadzania oparów.

Opcje – w naszej ofercie są również standardowe części mające kontakt  medium ze stali nierdzewnej 316,  polipropylenu lub polifluorku winylidenu (PVDF). Uniwersalne stacje mieszania mieszczą 210-litrowe beczki lub standardowe paletopojemniki. Osłony przeciwrozpryskowe przy otwieraniu paletopojemnika, zapobiegają zanieczyszczeniu lub rozpryskom.

Stacja mieszania w beczkach

Stacjonarne lub przenośne stacje do mieszania cieczy w beczkach są zaprojektowane do użytku ze stalowymi lub plastikowymi beczkami o pojemności 210 litrów. Mogą być przystosowane do dodania pompy lub leja samowyładowczego do dodawania produktu do beczki podczas pracy mieszalnika. Mieszalnik podnosi się i opuszcza do beczki siłownikiem elektrycznym za przyciśnięciem przycisku.

W ofercie są różne typy mieszalników, konfiguracje wirników i głowic mieszających w celu zaspokojenia szerokiej gamy potrzeb, od wysokosprawnych wirników E-300 po wirniki spiralne do substancji lepkich lub dyspersyjne głowice robocze, aby zapewnić optymalne rozwiązania dla szerokiej gamy zastosowań.

Standardowe opcje – napęd elektryczny 400 V trójfazowy lub 240 V jednofazowy lub napęd pneumatyczny. Dostępna jest możliwość zamontowania pompy do beczki wraz z gniazdem zasilania. W ofercie jest również napęd z elektroniczną regulacją obrotów z cyfrowym wyświetlaczem na panelu sterowania, lej zasypowy lub zawory dopływowe cieczy.

PANEL STEROWANIA MIESZALNIKA
STACJA MIESZANIA DYSPERSYJNEGO
PRZENOŚNY STOJAK DO MIESZALNIKA DYSPERSYJNEGO
MIESZALNIK PNEUMATYCZNY ZE STOJAKIEM

Zapytania / zamówienia

Zachęcamy do skontaktowania się z naszym technicznym zespołem sprzedaży,
który chętnie udzieli porady i pomocy.

info@minvent.pl

Tel: 0048 (0) 60 276 13 88

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Start typing and press Enter to search